REZ3S32SC35I
Advance
* Actual product may vary from image
Advance Mark 10® Powerline REZ3S32SC35I Controllable Small Can Dimmable Fluorescent Ballast, T8 Lamp, 32 W, 120 VAC, Programmed, 0.05 to 0.97 Ballast Factor
Details
MFG PART #:REZ3S32SC35I
TRC Part #:ADTRREZ3S32SC35I
UPC #:781087106976
Inventory
Details
MFG PART #:REZ3S32SC35I
TRC Part #:ADTRREZ3S32SC35I
UPC #:781087106976
Inventory
Attributes
Brand:Advance
Amperage Rating:0.8 A
Ballast Factor:0.05 to 0.97
Dimensions:9.5 in L x 1.7 in W x 1.18 in H
Dimmable:Yes
Enclosure Type:NEMA
Frequency Rating:60 Hz
Lamp Type:T8
Lamp Wattage:32 W
Material:Metal
Minimum Starting Temperature:10 deg C
Number of Lamps:3
Power Factor:0.99
Start Type:Programmed
Temperature Range:70 deg C
Total Harmonic Distortion:10%
Type:Controllable Small Can
Voltage Rating:120 V AC, 120 VAC