VEZ3S32SC35M
Advance
* Actual product may vary from image
Advance Mark 10® Powerline VEZ3S32SC35M Controllable Electronic Small Can Dimmable Fluorescent Ballast, T8 Lamp, 32 W, 277 VAC, Programmed/Rapid, 0.05 to 0.97 Ballast Factor
Details
MFG PART #:VEZ3S32SC35M
TRC Part #:ADTRVEZ3S32SC35M
Inventory
Details
MFG PART #:VEZ3S32SC35M
TRC Part #:ADTRVEZ3S32SC35M
Inventory
Attributes
Brand:Advance
Amperage Rating:0.35 A
Ballast Factor:0.05 to 0.97
Dimensions:9.5 in L x 1.7 in W x 1.18 in H
Dimmable:Yes
Frequency Rating:60 Hz
Lamp Type:T8
Lamp Wattage:32 W
Material:Metal
Minimum Starting Temperature:10 deg C
Number of Lamps:3
Power Factor:0.99
Start Type:Programmed/Rapid
Temperature Range:70 deg C
Total Harmonic Distortion:10%
Type:Controllable Electronic Small Can
Voltage Rating:277 V AC, 277 VAC
Wattage:20 to 96 W