XI054C150V054DNT1M
Advance
* Actual product may vary from image
Full range portfolio for all Indoor Linear applications, setting the Standard for reliability and performance;Wide variety of dimming interfaces (0-10V, Phase cut, step dim);Helps you address code requirements for energy efficient buildings;Offers fixture design flexibility with the AOC feature;Xitanium Indoor LED Drivers are available in a wide variety of wattages up to 75W. Most models include adjustable output current to enable OEMs to set LED drive current specific to their needs. These drivers are available in form factors perfectly suited for indoor linear troffer applications. 1-10V and leading edge dimming options enable energy-efficient solutions.;Adjustable drive current through set RSET;1-10V dimming for maximum energy efficiency;Slim Profile for track and familiar ""SmartMate"" housing for Downlighting;Wide operating window;Models offering features such as fan output and module temperature protection;office, retail, meeting rooms
Details
MFG PART #:XI054C150V054DNT1M
TRC Part #:ADTRXI054C150V054DNT1M
UPC #:781087130261
Inventory
Details
MFG PART #:XI054C150V054DNT1M
UPC #:781087130261
Inventory
Attributes
Brand:Advance
Amperage Rating:0.7 to 1.5 A
Height:1 in
Input Voltage:120 to 277 V AC
Length:14.17 in
Output Voltage:27 to 54 V DC
Power Factor:[object Object]
Power Rating:61 W
Temperature Rating:85 deg C
Type:8-Wire Dimmable Linear
Width:1.18 in