IMH39GLFM
Details
MFG PART #:IMH39GLFM
TRC Part #:ADTRIMH39GLFM
UPC #:781087041826
Inventory
Details
MFG PART #:IMH39GLFM
TRC Part #:ADTRIMH39GLFM
UPC #:781087041826
Brand:Advance
Amperage Rating:0.37 A
Ballast Factor:1
Ballast Grade:ANSI C130/M130
Dimensions:3.9 in L x 3 in W x 1.2 in H
Enclosure Type:NEMA 4A
Frequency Rating:50/60 Hz
Lamp Base Type:E26 Medium
Lamp Type:HID Metal Halide
Lamp Wattage:39 W
Material:Metal
Minimum Starting Temperature:-20 deg F
Mounting Type:Surface
Number of Lamps:1
Power Factor:0.9
Start Type:Pulse
Temperature Range:90 deg C
Total Harmonic Distortion:15 %
Type:Electronic HID Fixed Output
Voltage Rating:120 to 277 V AC
Wattage:44 W