CVR-J-60030
EATON* Actual product may vary from image
Eaton Bussmann series CVR fuse block cover, 30 A, Class J, Non-indicating, 600 V
Details
MFG PART #:CVR-J-60030
TRC Part #:BUSSCVRJ60030
UPC #:051712492836
Inventory
Details
MFG PART #:CVR-J-60030
TRC Part #:BUSSCVRJ60030
Attributes
Brand:EATON
Amperage Rating:0.5 to 30 A
Height:4.3 in
Length:1.1 in
Material:Thermoplastic
Suitable For Use With:30 A, 600 V AC Class J Modular Ferrule Fuse Block, Class J Fuse Block
Type:Non-Indicating
Voltage Rating:600 V AC, 600 VAC
Width:2.3 in