JM60030-1PR
EATON
* Actual product may vary from image
Eaton Bussmann series JM modular fuse block, 0-30 A, Single-pole, Class J, 200 kA, Screw with pressure plate, 200 kAIC, 600 V
Details
MFG PART #:JM60030-1PR
TRC Part #:BUSSJM600301PR
UPC #:051712514606
Inventory
Details
MFG PART #:JM60030-1PR
TRC Part #:BUSSJM600301PR
UPC #:051712514606
Inventory
Attributes
Brand:EATON
Amperage Rating:0 to 30 A
Class:J
Dimensions:0.001 in H x 0.001 in W x 0.001 in L
Number Of Poles:1
Series:JM, JM Series
Type:Modular
Voltage Rating:600 V