MFG PART #:SFHC14BK
TRC Part #:HUWISFHC14BK
UPC #:662620306698
Inventory
Details
MFG PART #:SFHC14BK
TRC Part #:HUWISFHC14BK
UPC #:662620306698
Inventory
Attributes
Brand:Hubbell Wiring Device-Kellems
Cable Type:HDMI
Color:Black
Connector Type:Female, Female x Female, Plug-In
Dimensions:1.287 in L x 0.665 in W x 0.57 in D
Impedance:100 Ohm
Material:Plastic
Mounting Type:Snap-Fit, Snap-On/Snap-Fit
Number of Ports:1
Termination Type:Plug-In
Type:Standard Type 1.4 A/A Keystone Feed-Through