MB601007W
Hubbell Wiring Device-Kellems* Actual product may vary from image
Heavy Duty Products, Insulgrip Pin and Sleeve Devices, Industrial Grade, Accessories, Back Box, For 60A and 100A 1 1/2" NPT Hub, Feed Thru, Mounting Screws Included, Gray Cast
Details
MFG PART #:MB601007W
TRC Part #:HUWIMB601007W
UPC #:783585011325
Inventory
Details
MFG PART #:MB601007W
TRC Part #:HUWIMB601007W
Attributes
Brand:Hubbell Wiring Device-Kellems
Color:Gray
Depth:8.55 in
Height:7.98 in
Material:Cast Aluminum
Mounting:Threaded
Suitable For Use With:Insulgrip® 60/100 A Pin and Sleeve Devices
Type:1-Outlet, 4-Way 15 deg Angled Feed Through
Width:6.14 in