HBL30MIRS
Hubbell Wiring Device-Kellems* Actual product may vary from image
Mechanical Interlock Motor Disconnects Replacement Switch 30A
Details
MFG PART #:HBL30MIRS
TRC Part #:HUWIHBL30MIRS
UPC #:783585955186
Inventory
Details
MFG PART #:HBL30MIRS
TRC Part #:HUWIHBL30MIRS
Attributes
Brand:Hubbell Wiring Device-Kellems
Material:Composite
Specifications:3-Pole, 600 V AC, 60 Hz, -40 to 67 deg C Without Impact, 6000 Cycles, Screw Terminal, 3-Pole, 600 VAC, 60 Hz, -40 to 67 deg C Without Impact, 6000 Cycles, Screw Terminal