MFG PART #:IN4100DF
TRC Part #:HUWIIN4100DF
UPC #:783585420646
Inventory
Details
MFG PART #:IN4100DF
TRC Part #:HUWIIN4100DF
UPC #:783585420646
Inventory
Attributes
Brand:Hubbell Wiring Device-Kellems
Amperage Rating:100 A
Color:Black
Connector Type:Screw Terminal
Material:Thermoset
Number Of Poles:3
Number of Wires:4
Type:Female Heavy Duty Standard Watertight Screw Mount
Voltage Rating:250 V AC, 250 VAC