LFC60060FBC
Littelfuse®* Actual product may vary from image
Details
MFG PART #:LFC60060FBC
TRC Part #:LITTLFC60060FBC
UPC #:079458188608
Inventory
Details
MFG PART #:LFC60060FBC
TRC Part #:LITTLFC60060FBC
Attributes
Brand:Littelfuse®
Amperage Rating:60 A
Color:Black
ETIM:EC002936
Length:4.597 in
Material:Thermoplastic
Series:LF Series
Suitable For Use With:LFC60060 Series Class CD Fuse Block
Type:Reusable
Voltage Rating:600 V AC, 600 VAC
Width:0.979 in