LFH60030FBC
Littelfuse®
* Actual product may vary from image
Details
MFG PART #:LFH60030FBC
TRC Part #:LITTLFH60030FBC
UPC #:079458188646
Inventory
Details
MFG PART #:LFH60030FBC
TRC Part #:LITTLFH60030FBC
UPC #:079458188646
Inventory
Attributes
Brand:Littelfuse®
Amperage Rating:30 A
Color:Black
ETIM:EC002936
Length:6.975 in
Material:Thermoplastic
Series:LF Series
Suitable For Use With:LFH60030 and LFR60030 Series Class H/R Fuse Block
Type:Reusable
Voltage Rating:600 V AC, 600 VAC
Width:1.038 in