LFJ60030FBC
Littelfuse®* Actual product may vary from image
Details
MFG PART #:LFJ60030FBC
TRC Part #:LITTLFJ60030FBC
UPC #:079458188554
Inventory
Details
MFG PART #:LFJ60030FBC
TRC Part #:LITTLFJ60030FBC
Attributes
Brand:Littelfuse®
Amperage Rating:30 A
Color:Black
ETIM:EC002936
Length:4.12 in
Material:Thermoplastic
Series:LF Series
Suitable For Use With:LFJ60030 Series Class J Fuse Block
Type:Reusable
Voltage Rating:600 V AC, 600 VAC
Width:0.98 in