LFJ60100FBC
Littelfuse®* Actual product may vary from image
Details
MFG PART #:LFJ60100FBC
TRC Part #:LITTLFJ60100FBC
UPC #:079458188578
Inventory
Details
MFG PART #:LFJ60100FBC
TRC Part #:LITTLFJ60100FBC
Attributes
Brand:Littelfuse®
Amperage Rating:100 A
Color:Black
ETIM:EC002936
Length:6.072 in
Material:Thermoplastic
Series:LF Series
Suitable For Use With:LFJ60100 Series Class J Fuse Block
Type:Reusable
Voltage Rating:600 V AC, 600 VAC
Width:1.486 in