LLSRK17.5ID
Littelfuse®* Actual product may vary from image
Details
MFG PART #:LLSRK17.5ID
TRC Part #:LITTLLSRK17.5ID
UPC #:079458039801
Inventory
Details
MFG PART #:LLSRK17.5ID
TRC Part #:LITTLLSRK17.5ID
Attributes
Brand:Littelfuse®
Amperage Rating:17.5 A
Body Size:3/8 in W x 2 in H
Class:RK1
Element:Dual
ETIM:EC002704
Indicating/Non-Indicating:Indicating
Interrupt Rating:20 kA at 300 VDC
Series:LLSRK_ID
Voltage Rating:600 V AC, 600 VAC