LAS100S-T3
Lumark
* Actual product may vary from image
1,000W HID Equivalent, 10-Position Lumen Selectable Area Luminaire,Type III distribution,120-277V
Details
MFG PART #:LAS100S-T3
TRC Part #:COOPLAS100ST3
UPC #:080083155866
Inventory
Details
MFG PART #:LAS100S-T3
TRC Part #:COOPLAS100ST3
UPC #:080083155866
Inventory
Attributes
Brand:Lumark
Amperage Rating:0.9 A
Ballast Type:0 to 10 V Dimmable
Color Rendering Index (CRI):70
Color Temperature:4000 K
Dimensions:32.5 in L x 15.188 in W x 5.938 in H
Enclosure Type:IP65
ETIM:EC000062
Fixture Wattage:250 W
Housing Finish:Standard Bronze
Housing Material:Die Cast Aluminum
Insulation Type:Class P
Lamp Type:LED
Lens Type:UV-Resistant Polycarbonate
Mounting Type:Slipfitter
Series:LAS
Type:Type III
Voltage Rating:120 to 277 V AC, 120 to 277 VAC