NFFLD-L-C100-D-480-66-S-CB
Lumark
* Actual product may vary from image
Night Falcon Large, 33900 lumens, 4000K, Dimming 480V, 6x6, Slipfitter, Carbon Bronze
Details
MFG PART #:NFFLD-L-C100-D-480-66-S-CB
TRC Part #:COOPNFFLDLC100D48066SCB
UPC #:080083151615
Inventory
Details
UPC #:080083151615
Inventory
Attributes
Brand:Lumark
Amperage Rating:0.548 A
Average Life:60000 hr
Ballast Type:0 to 10 V Dimmable
Color Rendering Index (CRI):70
Color Temperature:4000 K
Cord Type:14/3 SOW
Dimensions:27-5/16 in H x 16 in W x 8-3/4 in D
Enclosure Type:NEMA 6/IP66
ETIM:EC001744
Fixture Wattage:252 W
Housing Finish:Carbon Bronze
Housing Material:Die Cast Aluminum
Lamp Type:LED
Lens Type:Clear Glass
Lumens:33900 Lumens
Mounting Type:Slipfitter
Series:NFFLD
Type:Large Rectangular
Voltage Rating:480 V AC, 480 VAC