CPO-A-375-48
Shrink-Kon®
* Actual product may vary from image
Details
MFG PART #:CPO-A-375-48
TRC Part #:TBCOCPOA37548
UPC #:786210247342
Inventory
Details
MFG PART #:CPO-A-375-48
TRC Part #:TBCOCPOA37548
UPC #:786210247342
Inventory
Attributes
Brand:Shrink-Kon®
Color:Black
ETIM:EC000217
Inner Diameter Expanded:3/8 in
Inner Diameter Recovered:0.14 in
Length:48 in
Material:Polyolefin
Series:CPO-A
Shrink Ratio:3:1
Shrink Temperature:120 deg C
Temperature Rating:-55 to 110 deg C
Type:Adhesive Lined
Voltage Rating:600 V AC, 600 VAC
Wall Thickness Recovered:0.05 in
Wall Type:Thin
Wire Size:16 to 6 AWG