FD63T200
Siemens* Actual product may vary from image
SIEMENS LOW VOLTAGE SENTRON MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER. THERMAL - MAGNETIC TRIP UNIT FOR FD FRAME 200A 3-POLE 600V BREAKERS.
Details
MFG PART #:FD63T200
TRC Part #:SIEMFD63T200
UPC #:783643211971
Inventory
Details
MFG PART #:FD63T200
TRC Part #:SIEMFD63T200
Breaker Frame Type:FD
Current Rating:200 A
Dimensions:5.1 in L x 4 in W x 4.7 in H
| Varying enclosure and actuator |
| 900 to 2000 A trip range |