WB11600B
Siemens
* Actual product may vary from image
SIEMENS LOW VOLTAGE POWER MOD WB STANDARD CIRCUIT BREAKER MAIN. 1-PHASE 3-WIRE SYSTEM RATED 120/240V (1600A) 65KAIC INTERRUPT. SPECIAL FEATURES NEMA TYPE 3R ENCLOSURE, UG SERVICE FEED. 1600A 2-POLE PXD6 FRAME BREAKER INCLUDED (PXD62B1600).
Details
MFG PART #:WB11600B
TRC Part #:SIEMWB11600B
UPC #:040892166675
Inventory
Details
MFG PART #:WB11600B
TRC Part #:SIEMWB11600B
UPC #:040892166675
Inventory
Attributes
Brand:Siemens
Amperage Rating:1600 A
Breaker Type:PXD6
Dimensions:72.06 in H x 31.34 in W x 14.66 in D