P1E18MC250CT
Siemens
* Actual product may vary from image
Siemens Low Voltage RP1 Unassembled Lighting Panel. Dimensions (H x W x D) IN 32.0 x 20.0 x 5.75. 3-Phase 4-Wire allows 18 circuits user selects Main Device (Lug/Breaker). Rated 480Y/277V (250A). Special features tin-plated copper main bus, subfeed space included
Details
MFG PART #:P1E18MC250CT
TRC Part #:SIEMP1E18MC250CT
UPC #:887621663582
Inventory
Details
MFG PART #:P1E18MC250CT
TRC Part #:SIEMP1E18MC250CT
UPC #:887621663582
Inventory
Attributes
Brand:Siemens
Amperage Rating:250 A
Breaker Type:BQD
Bus Material:Copper
Dimensions:32 in H x 20 in W x 5-3/4 in D