GRNY-062-9-C
Ty-RapĀ®
* Actual product may vary from image
Extruded Grommeting, Natural Nylon 6.6 for Temperatures up to 85 Degrees Celsius (185 F), Height of 5.08mm (0.20 Inches), Width of 4.32mm (0.17 Inches), Thickness 1.14mm (0.045 Inches), Width Maximum Panel Thickness of 1.57mm (0.062 Inches), 30.48m (100 Foot) Reel
Details
MFG PART #:GRNY-062-9-C
TRC Part #:TBCOGRNY0629C
UPC #:728494099941
Inventory
Details
MFG PART #:GRNY-062-9-C
TRC Part #:TBCOGRNY0629C
UPC #:728494099941
Inventory
Attributes
Brand:Ty-RapĀ®
Color:Natural
ETIM:EC002604
Flammability Rating:UL94 V-2
Height:0.2 in
Length:100 ft
Material:Nylon/Polyamide 6.6
Panel Thickness:0.062 in
Temperature Rating:185 deg F
Type:Extruded
Width:0.17 in