GRNY-187-0-C
Ty-RapĀ®
* Actual product may vary from image
Extruded Grommeting, Black Nylon 6.6 for Temperatures up to 85 Degrees Celsius (185 F), Height of 6.85mm (0.27 Inches), Width of 6.98mm (0.275 Inches), Thickness 1.27mm (0.05 Inches), Width Maximum Panel Thickness of 4.74mm (0.187 Inches)
Details
MFG PART #:GRNY-187-0-C
TRC Part #:TBCOGRNY1870C
UPC #:728494083919
Inventory
Details
MFG PART #:GRNY-187-0-C
TRC Part #:TBCOGRNY1870C
UPC #:728494083919
Inventory
Attributes
Brand:Ty-RapĀ®
Color:Black
Flammability Rating:UL94 V-0
Height:0.27 in
Length:100 ft
Material:Nylon/Polyamide 6.6
Panel Thickness:0.187 in
Temperature Rating:185 deg F
Type:Extruded
Width:0.275 in