LEDINTA0024V41FOM
Advance* Actual product may vary from image
Advance LEDINTA0024V41FOM Constant Voltage LED Driver, 120 to 277 V AC Input, 24 VDC Output, 100 W Power Rating, 8.34 in L x 1.76 in W
Details
MFG PART #:LEDINTA0024V41FOM
TRC Part #:ADTRLEDINTA0024V41FOM
UPC #:781087045268
Inventory
Details
MFG PART #:LEDINTA0024V41FOM
Attributes
Brand:Advance
Amperage Rating:1 A
Height:1.1 in
Input Voltage:120 to 277 V AC, 120 to 277 VAC
Length:8.34 in
Output Voltage:24 V DC, 24 VDC
Power Factor:0.9
Power Rating:100 W
Temperature Rating:-40 to 60 deg C
Type:Constant Voltage
Width:1.76 in
Features
| 100 W output power |
| 0.1 to 4.6 A output current |
| 20% total harmonic distortion |