MFG PART #:FWS-8A20F
TRC Part #:BUSSFWS8A20F
UPC #:051712634588
Inventory
Details
MFG PART #:FWS-8A20F
TRC Part #:BUSSFWS8A20F
UPC #:051712634588
Inventory
Attributes
Brand:Eaton Bussmann series
Amperage Rating:20 A
Body Size:5 in L x 0.87 in W x 0.87 in H
Class:gS
Indicating/Non-Indicating:Non-Indicating
Interrupt Rating:50 kA
Type:Semi-Conductor Type FWS
Voltage Rating:200 V