CVR-RH-60060
EATON* Actual product may vary from image
Eaton Bussmann series CVR fuse block cover, 60 A, Class R, Class H, Non-indicating, 600 V
Details
MFG PART #:CVR-RH-60060
TRC Part #:BUSSCVRRH60060
UPC #:051712514262
Inventory
Details
MFG PART #:CVR-RH-60060
TRC Part #:BUSSCVRRH60060
Attributes
Brand:EATON
Amperage Rating:60 A
Height:2-1/4 in
Length:8 in
Material:Thermoplastic
Suitable For Use With:Class H/RK5/RK1 Fuse Block
Type:Non-Indicating
Voltage Rating:600 V