1418KK12
Hammond®
* Actual product may vary from image
N12 Wallmount Encl w/panel - 30 x 30 x 12 - Steel/Gray
Details
MFG PART #:1418KK12
TRC Part #:HAMA1418KK12
UPC #:623980367507
Inventory
Details
MFG PART #:1418KK12
TRC Part #:HAMA1418KK12
UPC #:623980367507
Inventory
Attributes
Brand:Hammond®
Capacity:10800 cu-in
Color:Gray
Cover Type:Hinged
Depth:12 in
Finish:Powder Coated
Height:30 in
Lock:Padlock
Material:14 ga Mild Steel
Mounting Type:Wall
NEMA Rating:NEMA 12/13/IP54
Panel Size:27 in L x 27 in W
Series:1418
Width:30 in