LAS100S-T4
Lumark
* Actual product may vary from image
1,000W HID Equivalent, 10-Position Lumen Selectable Area Luminaire,Type 4 distribution,120-277V
Details
MFG PART #:LAS100S-T4
TRC Part #:COOPLAS100ST4
UPC #:080083155880
Inventory
Details
MFG PART #:LAS100S-T4
TRC Part #:COOPLAS100ST4
UPC #:080083155880
Brand:Lumark
Amperage Rating:0.9 A
Ballast Type:0 to 10 V Dimmable
Color Rendering Index (CRI):70
Color Temperature:4000 K
Dimensions:32.5 in L x 15.188 in W x 5.938 in H
Enclosure Type:IP65
ETIM:EC000062
Fixture Wattage:250 W
Series:LAS
Type:Type IV
Voltage Rating:120 to 277 V AC, 120 to 277 VAC