A4BY800-TI
Mersen
* Actual product may vary from image
Fuse A4BY - Class L - Time-Delay 600VAC 300VDC 800A Blade TI Indicator Amp-TrapĀ®
Details
MFG PART #:A4BY800-TI
TRC Part #:SHAWA4BY800TI
UPC #:782001939564
Inventory
Details
MFG PART #:A4BY800-TI
TRC Part #:SHAWA4BY800TI
UPC #:782001939564
Inventory
Attributes
Brand:Mersen
Amperage Rating:800 A
Body Size:2.38 in Dia x 8.63 in L
Body Type:Cylindrical
Class:L
ETIM:EC002704
Indicating/Non-Indicating:Indicating
Interrupt Rating:100/200 kA
Material:GMG
Mounting Type:Bolted-On
Rejection/Non-Rejection:Rejection
Series:A4BY
Terminal Type:Blade
Type:Low Voltage North American Style Time Delay
Voltage Rating:600 V AC/300 V DC, 600 VAC/300 VDC