E19BHPM8U12
nVent HOFFMAN
* Actual product may vary from image
Panel 19-inch Bottom-Hinged 8U, 356x508x305mm, Black, Steel
Details
MFG PART #:E19BHPM8U12
TRC Part #:HOFFE19BHPM8U12
UPC #:783510110116
Inventory
Details
MFG PART #:E19BHPM8U12
TRC Part #:HOFFE19BHPM8U12
UPC #:783510110116
Inventory
Attributes
Brand:nVent HOFFMAN
Color:Black
Depth:12 in
Finish:Low Gloss Polyester Powder Painted
Height:14 in
Material:Steel
Mounting Type:Threaded
Series:DOFRW
Suitable For Use With:19 in 8RU Wall Mount Cabinet
Type:Bottom
Width:20 in