3LD9200-5B
Siemens
* Actual product may vary from image
3LD2 SWITCH ACC 1NO, 1NC AUX FRONT -NEW DESIGN - (ACCESSORIES FOR SWITCH 3LDX) FOR FRONT MOUNTING UP TO 32 A AUXIL. SWITCH 1NO+1NC
Details
MFG PART #:3LD9200-5B
TRC Part #:SIEM3LD92005B
UPC #:754554928449
Inventory
Details
MFG PART #:3LD9200-5B
TRC Part #:SIEM3LD92005B
UPC #:754554928449
Inventory
Attributes
Brand:Siemens
Amperage Rating:100 to 200 A
Contact Form:1NC-1NO, 1NO-1NC 1 Form A/1 Form B
Dimensions:1 in L x 2 in W x 4 in H
ETIM:EC002498
Mounting Type:Front/Surface
Number Of Poles:1
Series:3LD
Temperature Rating:-20 to 120 deg F
Type:1/3-Phase
Voltage Rating:690 V AC, 690 VAC