E4242MB3400FCU
Siemens
* Actual product may vary from image
Siemens Low Voltage Residential Specialty Load Centers 300-600 amp. Load Centers Type 1 Application Residential V. Rating 120/240V A. Rating 400A Phase 3PH Load Regulation 400A Wiring Conf 3/4w Bus Rating 400A Interrupt Rating 22000AIC Circuit Breaker Type MB No. Of Spaces 42S Cover Type EQ Size (H x W x D) 8x22x50 Mounting Flush
Details
MFG PART #:E4242MB3400FCU
TRC Part #:SIEME4242MB3400FCU
UPC #:783643335400
Inventory
Details
MFG PART #:E4242MB3400FCU
TRC Part #:SIEME4242MB3400FCU
UPC #:783643335400
Brand:Siemens
Amperage Rating:400 A
Breaker Type:MB
Bus Rating:400 A
Dimensions:52 in H x 20 in W x 6 in D