FD63T175
Siemens* Actual product may vary from image
SIEMENS LOW VOLTAGE SENTRON MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER. THERMAL - MAGNETIC TRIP UNIT FOR FD FRAME 175A 3-POLE 600V BREAKERS.
Details
MFG PART #:FD63T175
TRC Part #:SIEMFD63T175
UPC #:783643211964
Inventory
Details
MFG PART #:FD63T175
TRC Part #:SIEMFD63T175
Breaker Frame Type:FD
Current Rating:175 A
Dimensions:5.1 in L x 3.9 in W x 4.7 in H
| Varying enclosure and actuator |
| 900 to 2000 A trip range |