P1A42MC400CT
Siemens
* Actual product may vary from image
Siemens Low Voltage RP1 Unassembled Lighting Panel. Dimensions (H x W x D) IN 68.0 x 20.0 x 5.75. 1-Phase 3-Wire allows 42 circuits user selects Main Device (Lug/Breaker). Rated 120/240V (400A). Special features tin-plated copper main bus,subfeed space included
Details
MFG PART #:P1A42MC400CT
TRC Part #:SIEMP1A42MC400CT
UPC #:887621662677
Inventory
Details
MFG PART #:P1A42MC400CT
TRC Part #:SIEMP1A42MC400CT
UPC #:887621662677
Brand:Siemens
Amperage Rating:400 A
Breaker Type:BL/BLH/HBL
Bus Material:Copper
Dimensions:68 in H x 20 in W x 5-3/4 in D