PN2040B1150C
Siemens
* Actual product may vary from image
SIEMENS LOW VOLTAGE PLUG-ON NEUTRAL READY PRO SERIES ASSEMBLED LOAD CENTER. MAIN BREAKER WITH 20 1-INCH SPACES ALLOWING MAX 40 CIRCUITS. 1-PHASE 3-WIRE SYSTEM RATED 120/240V (150A) 22KAIC. SPECIAL FEATURES COPPER BUS, GREY TRIM NEMA TYPE 1ENCLOSURE FOR INDOOR USE.
Details
MFG PART #:PN2040B1150C
TRC Part #:SIEMPN2040B1150C
UPC #:804766702761
Inventory
Details
MFG PART #:PN2040B1150C
TRC Part #:SIEMPN2040B1150C
UPC #:804766702761
Inventory
Attributes
Brand:Siemens
Amperage Rating:150 A
Dimensions:15.5 in W x 25.13 in H
Enclosure Box Size:14.25 in W x 3.88 in D x 24 in H