PN4040B1200C
Siemens
* Actual product may vary from image
SIEMENS LOW VOLTAGE PLUG-ON NEUTRAL READY PRO SERIES ASSEMBLED LOAD CENTER. MAIN BREAKER WITH 40 1-INCH SPACES ALLOWING MAX 40 CIRCUITS. 1-PHASE 3-WIRE SYSTEM RATED 120/240V (200A) 22KAIC. SPECIAL FEATURES COPPER BUS, GREY TRIM NEMA TYPE 1ENCLOSURE FOR INDOOR USE.
Details
MFG PART #:PN4040B1200C
TRC Part #:SIEMPN4040B1200C
UPC #:804766702938
Inventory
Details
MFG PART #:PN4040B1200C
TRC Part #:SIEMPN4040B1200C
UPC #:804766702938
Inventory
Attributes
Brand:Siemens
Amperage Rating:200 A
Dimensions:15.5 in W x 37.13 in H
Enclosure Box Size:14.25 in W x 3.88 in D x 36 in H